Коротка інструкція для вступників у магістратуру у 2023 році

Процедура реєстрації на ЄВі та ЄФВВ

 

1. Для охочих вступати до магістратури у 2023 році проводитимуть єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ),  а також єдиний вступний іспит ( ЄВІ).

ЄФВВ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника з фаху. Складати ЄФВВ повинні вступники на спеціальності галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» на такі освітні програми: переглянути.

ЄВІ – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра, яка поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника). Складати ЄВІ повинні вступники до магістратури на усі спеціальності, які вступають на основі диплома бакалавра. Проте, якщо ви вступаєте у магістратуру на контракт на спеціальності, які мають особливу підтримку (переглянути перелік цих спеціальностей), для цього достатньо буде подати разом із заявою тільки мотиваційний лист (ЄВІ, ЄФВВ і жодних вступних іспитів для вступу на контракт на ці спеціальності не передбачено).

Якщо ви завершили навчання у ПНУ і хочете вступати на спеціальність 061 Журналістика – заміть ЄФВВ ви можете складати фаховий вступний іспит у вигляді комп’ютерного тестування в Університеті. Якщо ви вступаєте до ПНУ на цю спеціальність з іншого університету – необхідно складати ЄВІ і ЄФВВ.

Також, якщо ви вступаєте на основі диплома магістра чи спеціаліста (крім вступників на спеціальності галузей знань 05, 06, 07, 08, 28, 29) замість ЄВІ ви можете складати співбесіду з іноземної мови в університеті (програми співбесід можна переглянути тут).

2. Для конкурсного відбору зараховують бал (бали):

1) ЄВІ та ЄФВВ (2023 року) – для вступу на спеціальності галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини»;

2) ЄВІ та ЄФВВ (2023 року) або ЄВІ 2023 року та фахового іспиту – для вступу на спеціальність 061 «Журналістика»;

3) ЄВІ (2023 року), фахового іспиту – для вступу на інші спеціальності.

3. Реєстрацію заяв на участь в ЄВІ та ЄФВВ здійснюють у терміни, встановлені Міністерством освіти і науки України. Графік проведення вступних випробувань до магістратури опубліковано вище.

ЄВІ та ЄФВВ цьогоріч відбуватимуться у формі  комп’ютерних онлайн-тестів, які можна буде пройти лише в спеціальних ТЕЦ (як і НМТ), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також за кордоном. Перелік країн і міст, де можна буде пройти вступні випробування до магістратури, завчасно з’явиться на нашому сайті.

Завдання тесту загальної навчальної компетентності ЄВІ буде укладено відповідно до Програми тесту загальної навчальної компетентності, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 11 лютого 2022 року № 158.

Завдання тестів з іноземних мов ЄВІ буде укладено відповідно до Програми єдиного вступного іспиту з іноземних мов для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 28 березня 2019 року № 411.

Завдання предметного тесту ЄФВВ буде укладено відповідно до програм предметного тесту єдиного фахового вступного випробування, затверджених наказами Міністерства освіти і науки України від 3 лютого 2022 року № 107 для вступу на спеціальності 081 «Право» та 293 «Міжнародне право», від 11 лютого 2022 року № 153, 154, 155, 156, 157 для спеціальностей галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 29 «Міжнародні відносини».