Запитання-відповіді



 

Архів 2023 року

 

Які предмети необхідно складати за формою ЗНО для вступу на перший курс освітнього рівня “Бакалавр”?

Перелік конкурсних предметів наведено у Додатку 5 до Правил прийому до університету.

2. Яка вартість навчання у 2023 році?

Вартість навчання на 2023 рік  для освітнього рівня бакалавра – відкрити, для освітнього рівня магістра – відкрити.

3. Як подати електронну заяву на вступ?

Вступники, які подають заяви в електронній формі, реєструють особистий електронний кабінет на сайті: https://my.testportal.gov.ua/cabinet/login  (працює під час вступної кампанії). Під час реєстрації вступник зазначає такі дані:
  • адресу електронної пошти, до якої має доступ (вказана адреса буде логіном для входу до кабінету);
  • пароль для входу до кабінету;
  • номер, пін-код і рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (вказується будь-який з дозволених Порядком прийому);
  • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;

УВАГА! У разі виникнення проблем із: реєстрацією електронного кабінету, поданням заяв через електронний кабінет, розбіжностей між даними сертифікатів ЗНО та документів про освіту необхідно звернутись до технічної підтримки УЦОЯО (cервic підтримки з реєстрації електронних кабінетів і подання електронних заяв):

4. Чи потрібно для вступу подавати медичну довідку?

Медичну довідку необхідно подавати тільки вступникам на спеціальність 017 Фізична культура і спорт.

Вступники на спеціальність 017 “Фізична культура і спорт” подають медичну довідку за формою 086-О.

5. Сертифікати ЗНО/НМТ яких років можна подавати для вступу до ЗВО у 2023 році?

2023 року приймають сертифікати ЗНО 2020, 2021 та НМТ 2022, 2023 років.

Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

Цьогоріч суттєво розширено сферу застосування єдиного фахового вступного випробування до магістратури з використанням технологій ЗНО. Вступ на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» відбуватиметься  за результатами єдиного фахового вступного випробування та єдиного фахового вступного іспиту.

6. Як мені дізнатися, який прохідний бал на держбюджет на обрану мною спеціальність?

Прохідний бал визначається щороку за результатами конкурсу, тому буде відомий після оголошення його результатів. Однак вступники можуть переглянути прохідні бали минулих років, щоб оцінити свої шанси для вступу на ту чи іншу спеціальність. Натиснути, щоб переглянути (вкладка “попередні роки” у меню)

7. Чи є в Університеті кафедра військової підготовки?

В Університеті діє кафедра військової підготовки, яка здійснює прийом за такими спеціальностями:

  • Застосування автомобільних з’єднань, військових частин і підрозділів;
  •  Соціальна психологія;
  •  Математичне та програмне забезпечення функціонування автоматизованих систем;
  •  Експлуатація та ремонт автомобільної техніки та гусеничних машин.

Вступ на кафедру військової підготовки регулюється окремими Правилами прийому (відкрити). Додаткову інформацію можна отримати в окремому розділі (відкрити).

8. У мене вже є вища освіта і я хочу здобути іншу. Які умови вступу? Чи потрібно ЗНО?

  1. Перелік вступних випробувань приведений у додатку 7 до Правил прийому при вступі для здобуття освітнього ступеня бакалавра на базі освітнього ступеня бакалавра. ЗНО складати не потрібно, вступ відбувається за результатами рейтингування мотиваційних листів. Детальніше тут: натиснути, щоб переглянути
  2. Якщо вступ відбувається для здобуття освітнього ступеня магістра, перелік конкурсних предметів у додатку 4 до Правил прийому. Вступ відбувається за результатами ЄВІ з іноземної мови та вступного іспиту в університеті з використанням інформаційних технологій у тестовій формі. Для вступу на спеціальності галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» необхідне також і фахове вступне випробування у формі ЗНО (ЄФВВ) , і ЄВІ з іноземної мови. Детальніше тут: натиснути, щоб переглянути

10. Чи є в Університеті підготовчі курси?

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника запрошує учнів 9-11 класів, випускників шкіл минулих років, студентів і слухачів професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації для поглибленого вивчення дисциплін і підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання на 5-, 4-, 3-, 2- місячні підготовчі курси, а також учнів 9 класів для підготовки до вступу в Івано-Франківський коледж ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Деталі за посиланням (натиснути, щоб переглянути).

11. Пільги при вступі.

Додаткові інформаційні матеріали – відкрити

13. Чи встановлюється цього року мінімальний прохідний бал на якісь спеціальності?

Для всіх вступників, що вступають для здобуття ступеня бакалавра встановлено мінімальне значення конкурсного бала для допуску до конкурсного відбору на бюджетні місця – він має становити не менше 130 балів.

Також для вступників на спеціальності галузей знань 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» на основі повної загальної середньої освіти для вступу на бюджет встановлено мінімальний КОНКУРСНИЙ БАЛ 140, для вступу на контракт – 120.

Для вступників на спеціальності 014. 021 Середня освіта (Англійська мова і література), 035.041 Англійська мова та література конкурсний бал має бути не нижчим за 130 балів.

14. Як розрахувати конкурсний бал для вступників на перший курс?

15. У мене є певні пільги, я хочу іх використати при вступі до університету. Як це зробити?

Для того, щоб ви мали право скористатися пільгами при вступі до університету (до будь якого), інформація про вашу пільгу має бути внесена у Єдину державну базу з питань вищої освіти. Це ви можете зробити у будь-якому державному університеті України, але до моменту подання вами заяв на вступ, оскільки ваша пільга має відобразитися у вашому електронному кабінеті до моменту подання заяв на вступ. Якщо цього не зробити завчасно – ви не зможете скористатися пільгою. Якщо ви плануєте вступати до ПНУ, то у нас ця процедура виглядає так:

  1. Необхідно створити електронний кабінет вступника. Це робиться на сайті українського центру оцінювання якості освіти
  2. Далі ви звертаєтеся у відбіркову комісію того факультету, на який хочете поступати.
  3. Із технічним секретарем тієї комісії ви звертаєтеся до юриста (працює у приймальній комісії університету) і представляєте йому усі документи, які підтверджують наявність у вас пільги.
  4. Юрист перевіряє документи і видає вам довідку про зміст пільги.
  5. Із цією довідкою і технічним секретарем ви прямуєте до університетського адміністратора системи ЄДЕБО і адміністратор вносить відомості про вашу пільгу у систему.
  6. Після цього відомості про пільгу з′являться у вашому електронному кабінеті вступника.
  7. Можете подавати електронні заяви для вступу у будь який університет (із 19 липня).

17. Відео: як створити кабінет вступника (переглянути)