Покрокова інструкція для вступників на бакалаврат 2024

До уваги вступників до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника!

Якщо Ви завершуєте навчання у школі, чи у коледжі, чи маєте диплом кваліфікованого робітника, відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої освіти, затвердженого МОН 6.03.2024 року, Ви можете вступати до закладів вищох освіти для здобуття освітнього рівня бакалавра.

Для зручності подальшого читання тексту, кілька “штрихів” щодо термінології вступу:

• База вступу – по суті, отриманий вами оствіній рівень, який підтверджується документом про здобуту освіту – атестат (свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти – ПЗСО; диплом молодшого спецаліста чи фахового молодшого бакалавра, диплом кваліфікованого робітника)
  • НРК5 – освітній ступінь, та відповідний рівень Національної рамки кваліфікацій, який підтверджує здобуття освітнього рівня молодший спеціаліст чи фаховий молодший бакалавр. Тобто, якщо Ви маєте вказані дипломи, ваш рівень за НРК – 5 (в документах – НРК 5)
  • НМТ – національний мультипредметний тест – зовнішнє незалежне оцінювання, проводиться Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО)
  • БЄФВВ – єдине фахове вступне випробування для вступників на бакалаврат. Зовнішнє (незалежне) тестування, яке організовує Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) для осіб, які мають диплом молодшого спеціаліста чи фахового молодшого бакалавра (випускників коледжів). У 2024 році участь у БЄФВВ – добровільна і не обовяхкова. При складанні БЄФВВ отриманий бал плюсується до конкурсного бала при вступі. Почитати про БЄФВВ (натиснути для переходу)
  • Творчий конкурс – вступне випробування для вступників на спеціальність 017 Фізична культура і спорт, на спецільності

Покрокова інструкція для вступників, які завершили школу (натиснути для переходу)

Покрокова інструкція для вступників, які завершили коледжі

Пкорокова інстуркція для вступників, які мають диплом кваліфікованого робіткника

Покрокова інструкція для вступників, які мають вищу освіту і хочуть повторно здобути освітній рівень бакалавра за іншою спеціальністю