Для вступників 2025 року на основі базової середньої освіти вступні випробування проводяться у формі співбесіди. Для окремих категорій вступників, визначених Правилами прийому (Розділ VIII), на основі повної загальної середньої освіти, на основі НРК5, НРК6, НРК7 екзамени проводяться у формі співбесіди. Тривалість складання такого іспиту не може перевищувати 2 години.
Університет проводить вступні випробування у формі співбесіди для вступників з категорій, зазначених у розділі «Спеціальні умови участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти» Правил прийому Університету з конкурсних предметів, визначених у Правилах прийому Університету .
Співбесіда проводиться з конкурсних предметів, що визначені у Правилах прийому Університету при вступі на відповідну спеціальність.
Завдання співбесіди укладаються з обов’язкових навчальних предметів НМТ укладаються відповідно до програм зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з відповідних предметів на основі повної загальної середньої освіти (українська мова (відповідно до програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з української мови і літератури, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696 (частина «Українська мова»), математика (відповідно до програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 04 грудня 2019 року № 1513), історія України (відповідно до програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з історії України, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696 (розділи 1, 6–32))).
Завдання співбесіди з таких навчальних предметів НМТ, як біологія, географія, іноземна мова, українська література, фізика, хімія, укладаються відповідно до програм зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з відповідних предметів на основі повної загальної середньої освіти (відповідно до Програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з біології, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20 грудня 2018 року № 1426, Програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з географії, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, Програми зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, Програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з української мови і літератури, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (частина «Українська література»), Програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з фізики, Програми зовнішнього незалежного оцінювання з хімії, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696).
Відповідно до Положення про Приймальну комісію Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника співбесіду з кожним вступником проводить комісія у складі не менше трьох осіб– членів комісії з проведення співбесіди, яких призначає голова Приймальної комісії згідно з розкладом у день співбесіди.
База даних завдань для всіх дисциплін, з яких проводиться співбесіда, є відкритою і прозорою та формується відповідними структурними підрозділами, що відповідальні за підготовку фахівців за відповідними спеціальностями (освітніми програмами) згідно з затвердженими програмовими вимогами Програма проведення співбесіди (запитання) формується в автоматизованому режимі комп’ютерними засобами безпосередньо перед вступним випробуванням. Для автоматизованого формування запитань використовують комплекс комп’ютерних програм, які компонують завдання з кожної дисципліни, формують програму проведення співбесіди за допомогою випадкової вибірки.
Перед початком співбесіди вступник вибирає індивідуальний код, чотири останні цифри якого записуються головою (членом) відповідної комісії у відомість проведення співбесіди (колонка «Шифр»), про що вступник розписується у цій же відомості.
Після отримання коду вступник отримує індивідуальну автоматично згенеровану програму співбесіди (завдання), номер якого записує у титульному листку вступного випробування та талоні відповідей.
Поставлені на співбесіді запитання та відповіді на них записуються вступником (у випадку проведення співбесіди у форматі онлайн– членами екзаменаційної комісії) до аркуша співбесіди, після закінчення якої екзаменатори проставляють у ньому кількість набраних балів. Далі аркуш співбесіди, підписується вступником та екзаменаторами. За результатами проведення співбесіди члени екзаменаційної комісії заповнюють протокол проведення співбесіди, за необхідності– наводять мотивований висновок за підсумками співбесіди.
Повна правильна відповідь на поставлене запитання оцінюється у 2 бал, неповна, частково правильна відповідь оцінюється у 1 бала, неправильна відповідь, або відсутність відповіді на поставлене запитання оцінюється в 0 балів. Результат співбесіди зі вступником з одного предмету оцінюються за 10-бальною шкалою, загаьна оцінка за співбесіду виставляється як сума всіх оцінок за кожне поставлене запитання і може максимально складати 40 балів, після чого отриманий результат переводиться у шкалу від 100 до 200 балів, шляхом множення суми отриманих балів на коефіцієнт 5 з округленням до цілого числа за правилами математики.
Вступник допускається до участі у конкурсному відборі, якщо кількість балів зі співбесіди складає не менше 100 балів (за 200-бальною шкалою).
Для вступників на кафедру військової підготовки Університет проводить вступні випробування у формі співбесіди для здійснення їх професійного психологічного відбору для навчання за програмою підготовки офіцерів запасу, відповідно до вимог Інструкції з організації та проведення професійного психологічного відбору кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, затвердженої наказом Міністра оборони України від 09 липня 2009 року №355, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22 вересня 2009 року за №893/16909 і оцінюється як «придатний/непридатний». Вступник, який під час професійного психологічного відбору виявився непридатним, до подальших іспитів не допускається.
Інформація про результати співбесіди оголошується вступникові в день її проведення.
Для вступників з категорій, зазначених у розділі «Спеціальні умови участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти» Правил прийому Університету (Правил прийому Коледжу) з конкурсних предметів, визначених у Правилах прийому Університету у 2025 році після відповідного звернення вступника на основі рішення Приймальної комісії співбесіди можуть проводитися у режимі онлайн за допомогою засобів відеоконференційного зв’язку та обов’язковою відеофіксацією (початок проведення співбесіди, під час яких відбувається ідентифікація вступників) спілкування вступників із членами комісії. Для проведення відеоконференцій використовуються платформи: Webex Cisco Meetings, Google Meet, Zoom, Skype та інші. Усні компоненти в режимі відеоконференції із вступниками проводять лише після успішної ідентифікації особи вступника. Процедуру обов’язкової ідентифікації здійснюють безпосередньо перед проведенням контрольного заходу, що включає такі етапи: − члени екзаменаційної комісії встановлюють візуальний контакт із здобувачами на вибраній платформі відеоконференцій за допомогою аутентифікаційних даних (логін, пароль); − вступники вмикають відео- і голосовий зв’язок та представляються з демонстрацією документа, що посвідчує особу з видимою фотографією, повним іменем та номером документа; − члени екзаменаційної комісії фіксують факт присутності здобувача та відповідності представленого ним документа. Після проходження ідентифікації члени екзаменаційної комісії проводять усну співбесіду, фіксують результати відповідей у протокол проведення співбесіди, заповнюють екзаменаційний листок, оголошують результат (оцінку) вступнику).