- Відео: як зареєструватися на НМТ-2023 (переглянути)
- Презентація про реєстрацію на НМТ-2023 (із Дня абітурієнта 8 квітня)
- Відеозапис консультації від 8 квітня (рекомендації до реєстрації на НМТ)
- Процедура реєстрації на НМТ 2023
- Вимоги до документів, що завантажуються для реєстрації на НМТ
- Чи обов’язково складати НМТ?
Путівник учасника НМТ:
- 1. Рекомендації щодо реєстрації та поведінки до початку тестування
- 2. Рекомендації щодо тактики та поведінки під час тестування
- 3. Що робити після тестування
Основне про НМТ
Переглянути предмети-складники НМТ
Інформаційна сторінка учасника ЗНО
“Гаряча лінія” стосовно участі, реєстрації на НМТ
Головне про проведення НМТ 2023 року
Для вступу на бакалаврський рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде отримати результати національного мультипредметного тесту.
Кількість предметів НМТ
НМТ міститиме три блоки завдань. Два – обов’язкові, третій – на вибір вступника.
Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика. Предметами на вибір є історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Час на виконання НМТ
НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний і блок відведено по 60 хвилин.
Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше працювати над блоком з предмета на вибір або навпаки.
Результати НМТ
Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок.
Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.
Коефіцієнти та пороги НМТ
Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.
Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.
Реєстрація на НМТ
- Відео: як зареєструватися на НМТ-2023 (переглянути)
- Презентація про реєстрацію на НМТ-2023 (із Дня абітурієнта 8 квітня)
- Відеозапис консультації від 8 квітня (рекомендації до реєстрації на НМТ)
- Путівник учасника НМТ:
- 1. Рекомендації щодо реєстрації та поведінки до початку тестування
- 2. Рекомендації щодо тактики та поведінки під час тестування
- 3. Що робити після тестування
Кількість сесій НМТ
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії. Переглянути терміни реєстрації на НМТ.
Проведення НМТ в Україні та за кордоном
НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах, створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами (переглянути перелік центрів тестування за кордоном).
Універсальність предмета НМТ на вибір вступника
Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.
Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.
Використання результатів ЗНО/НМТ минулих років
Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.