Запитання-відповіді

1. Які предмети необхідно складати за формою ЗНО для вступу на перший курс освітнього рівня “Бакалавр”?

Перелік конкурсних предметів наведено у Додатку 4 до Правил прийому до університету. Також ми рекомендуємо скористатися нашим додатком підбору спеціальності за сертифікатами ЗНО (відкрити)!

2. Яка вартість навчання у 2021 році?

Вартість навчання на 2021 рік  для освітнього рівня бакалавра – відкрити, для освітнього рівня магістра – відкрити.

3. Як подати електронну заяву на вступ?

Вступники, які подають заяви в електронній формі, реєструють особистий електронний кабінет на сайті:  vstup.edbo.gov.ua (працює під час вступної кампанії). Під час реєстрації вступник зазначає такі дані:
 • адресу електронної пошти, до якої має доступ (вказана адреса буде логіном для входу до кабінету);
 • пароль для входу до кабінету;
 • номер, пін-код і рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (вказується будь-який з дозволених Умовами);
 • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до вказаного документа (для допомоги Ви можете скористатись калькулятором середнього бала на сайті vstup.edbo.gov.ua (посилання стає доступним після початку вступної кампанії, з 1 липня).

Середній бал обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала та розраховується як середнє арифметичне всіх зазначених у додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Водночас предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», а також факультативи, в загальну кількість не враховуються.

УВАГА! У разі виникнення проблем із: реєстрацією електронного кабінету, поданням заяв через електронний кабінет, розбіжностей між даними сертифікатів ЗНО та документів про освіту необхідно звернутись до технічної підтримки ЄДЕБО, ДП “Інфоресурс” (cервic підтримки з реєстрації електронних кабінетів і подання електронних заяв):

4. Чи потрібно для вступу подавати медичну довідку?

Вступники на спеціальність 017 “Фізична культура і спорт” подають висновок медичної комісії Івано-Франківського обласного лікувально-фізкультурного центру “Здоров’я” (м. Івано-Франківськ, вул. Матейка, 20).

5. Сертифікати ЗНО яких років можна подавати для вступу до ЗВО у 2021 році?

2021 року приймають сертифікати ЗНО 2018, 2019, 2020 та 2021 років.

Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра  за спеціальністю 081 «Право» – сертифікати ЄВІ та ЄФВВ за 2020 та 2021 роки;

Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра за іншими спеціальностями – сертифікати ЄВІ з іноземної мови складеного у 2020 та 2021 роках.

6. Як мені дізнатися, який прохідний бал на держбюджет на обрану мною спеціальність?

Прохідний бал визначається щороку за результатами конкурсу, тому буде відомий після оголошення його результатів. Однак вступники можуть переглянути прохідні бали минулих років, щоб оцінити свої шанси для вступу на ту чи іншу спеціальність. Натиснути, щоб переглянути.

7. Чи є в Університеті кафедра військової підготовки?

В Університеті діє кафедра військової підготовки, яка здійснює прийом за такими спеціальностями:

 • Застосування автомобільних з’єднань, військових частин і підрозділів;
 •  Соціальна психологія;
 •  Математичне та програмне забезпечення функціонування автоматизованих систем;
 •  Експлуатація та ремонт автомобільної техніки та гусеничних машин.

Вступ на кафедру військової підготовки регулюється окремими Правилами прийому (відкрити). Додаткову інформацію можна отримати в окремому розділі (відкрити).

8. Якщо я склав (ла) ЗНО з певних предметів, то на які спеціальності я можу вступити?

Ми підготували помічника з вибору спеціальності, який можна відкрити за посиланням ВІДКРИТИ.

9. У мене вже є вища освіта і я хочу здобути іншу. Які умови вступу? Чи потрібно ЗНО?

 1. Перелік вступних випробувань приведений у додатку 7 до Правил прийому при вступі для здобуття освітнього ступеня бакалавра на базі освітнього ступеня бакалавра. ЗНО складати не потрібно, вступ відбувається за результатами вступних екзаменів в університеті з використанням інформаційних технологій у тестовій формі. Детальніше тут: натиснути, щоб переглянути
 2. Якщо вступ відбувається для здобуття освітнього ступеня магістра, перелік конкурсних предметів у додатку 3 до Правил прийому. Вступ відбувається за результатами ЄВІ з іноземної мови та вступного іспиту в університеті з використанням інформаційних технологій у тестовій формі. Для спеціальності 081 Право необхідне також і фахове вступне випробування у формі ЗНО (ЄФВВ) , і ЄВІ з іноземної мови. Детальніше тут: натиснути, щоб переглянути

10. Чи є в Університеті підготовчі курси?

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника запрошує учнів 9-11 класів, випускників шкіл минулих років, студентів і слухачів професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації для поглибленого вивчення дисциплін і підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання на 5-, 4-, 3-, 2- місячні підготовчі курси, а також учнів 9 класів для підготовки до вступу в Івано-Франківський коледж ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Деталі за посиланням.

11. Пільги при вступі.

Додаткові інформаційні матеріали – відкрити

Інвалід війни – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Маю інвалідність і неспроможний відвідувати навчальний заклад – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Отримав відмову в реєстрації для участі в ЗНО через неможливість створення особливих умов – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами іспитів 2021 року та/або результатами ЗНО 2018, 2019, 2020 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Не зміг скласти ЗНО через наявність захворювання або патологічного стану – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2021 року та/або результатами ЗНО  2018, 2019, 2020 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором), якщо не складали зовнішнє незалежне оцінювання з відповідних предметів у 2021 році. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2021 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2021 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2018-2021 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Учасник бойових дій – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2021 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2020 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2018-2020 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Звільнений з військової служби – Вступники, що є звільненими з військової служби (зокрема, є демобілізованими) починаючи з 01 грудня 2019 року включно, можуть вступати до ЗВО за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав зовнішнє незалежне оцінювання). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

«Чорнобилець» – Пільга (право на вступ за результатами співбесіди) залежить від категорії осіб, до якої Вас віднесено.

12. Де я можу дізнатися інформацію, чи оголошені в моєму регіоні конкурси для першочергового вступу?

Цю інформацію можна дізнатися в структурних підрозділам облдержадміністрацій, що відповідають за освіту та медицину, оскільки саме ОДА є організаторами конкурсу на укладення угод, що дають право на першочергове зарахування на медичні та педагогічні спеціальності.

13. Чи встановлюється цього року мінімальний прохідний бал на якісь спеціальності?

Для всіх вступників, що вступають для здобуття ступеня бакалавра встановлено мінімальне значення конкурсного бала для допуску до конкурсного відбору на бюджетні місця – він має становити не менше 125 балів.

Також для вступників на спеціальності галузей знань 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» на основі повної загальної середньої освіти встановлено мінімальний КОНКУРСНИЙ БАЛ 140.

14. Як розрахувати конкурсний бал для вступників на перший курс?

Конкурсний бал для вступників на перший курс складається із суми добутків результатів ЗНО і вагових коефіцієнтів. До прикладу, для вступу на певну спеціальність (візьмемо, як приклад, спеціальність 241 Готельно-ресторанна справа. Перелік необхідних ЗНО і вагові коефіцієнти по усіх спеціальностях Ви можете переглянути  у Додатку 2 до Правил прийому до Університету у 2021 році.

Отже, для вступу на цю спеціальність необхідно мати три ЗНО – 1. Українська мова і література (ваговий коефіцієнт 0,25), 2. Іноземна мова (ваговий коефіцієнт 0,2) і третій пердмет – будь який припустимо, біологія (ваговий коефіцієнт 0,5).

Також, припустимо, що у вас є такі оцінки за ЗНО: Укр. мова – 190, Іноземна – 180, біологія – 170. Отже, множимо результати ЗНО на вагові коефіцієнти і додаємо отримані результати: 190 х 0,25 + 180 х 0,25 + 170 х 0,5 = 47,5+45+85=177,5. Отримана сума (177,5) є конкурсним балом. Також, деякі вступники можуть мати додаткові бали, які враховуються при вступі, або користуватися так званим “сільським коефіцієнтом”, які відповідно збільшують конкурсний бал. Детальніше почитати про розрахунок конкурсного балу можна у Правилах прийому до університету у 2021 році (сторінка 39, пункт 7)

15. У мене є певні пільги, я хочу іх використати при вступі до університету. Як це зробити?

Для того, щоб ви мали право скористатися пільгами при вступі до університету (до боудь якого), інформація про вашу пільгу має бути внесена у Єдину державну базу з питань вищої освіти. Це ви можете зробити у будь-якому державному університеті України, але до моменту подання вами заяв на вступ, оскільки ваша пільга має відоьразитися у вашому електронному кабінеті до моменту подання заяв на вступ. Якщо цього не зробити завчасно – ви не зможете скористатися пільгою. Якщо ви плануєте вступати до ПНУ, то у нас ця процедуоа виглядаж так:

 1. Нtобхідно створити електронний кабінкт вступника. Це робиться на сайті vstup.edbo.gov.ua
 2. Далі ви звертаєтеся у відбіркову комісію того факультету, на кий хочете поступати.
 3. Із технічним секретарем тієї комсії ви звертаєтеся до юриста (працює у приймальній комісі університету) і представляєте йому усі документи, які підтверджують наявність у вас пільги.
 4. Юрист перевіряє документи і видає вам довідку про зміст пільги.
 5. Із цією довідкою і технічним секретарем ви прямуєте до університетського адміністратора системи ЄДБО і адміністратор вносить відомості про вашу пільгу у систему.
 6. Після цього відомості про пільгу зявляться у вашому електронному кабінеті вступника.
 7. Можете подавати електронні заяви для вступу у будь який університет (після 14 липня).

16. Презентація про спеціальні умови вступу для учасників бойових дій та членів їх сімей

Натиснути, щоб переглянути