Запитання-відповіді

1. Які предмети необхідно складати за формою ЗНО для вступу на перший курс освітнього рівня “Бакалавр”?

Перелік конкурсних предметів наведено у Додатку 4 до Правил прийому до університету. Також ми рекомендуємо скористатися нашим додатком підбору спеціальності за сертифікатами ЗНО (відкрити)!

2. Яка вартість навчання у 2021 році?

Станом на сьогодні вартість навчання для вступників у 2021 році ще не встановлена, але Ви можете переглянути вартість навчання, яка була затверджена для вступників у 2020 році.

Вартість навчання на 2020 рік  для освітнього рівня бакалавра – відкрити, для освітнього рівня магістра – відкрити.

3. Як подати електронну заяву на вступ?

Вступники, які подають заяви в електронній формі, реєструють особистий електронний кабінет на сайті: https://ez.osvitavsim.org.ua/ (працює під час вступної кампанії). Під час реєстрації вступник зазначає такі дані:
 • адресу електронної пошти, до якої має доступ (вказана адреса буде логіном для входу до кабінету);
 • пароль для входу до кабінету;
 • номер, пін-код і рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (вказується будь-який з дозволених Умовами);
 • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
 • середній бал додатка до вказаного документа (для допомоги Ви можете скористатись калькулятором середнього бала на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/). 

Середній бал обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала та розраховується як середнє арифметичне всіх зазначених у додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Водночас предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», а також факультативи, в загальну кількість не враховуються.

УВАГА! У разі виникнення проблем із: реєстрацією електронного кабінету, поданням заяв через електронний кабінет, розбіжностей між даними сертифікатів ЗНО та документів про освіту необхідно звернутись до технічної підтримки ЄДЕБО, ДП “Інфоресурс” (cервic підтримки з реєстрації електронних кабінетів і подання електронних заяв):

 +38 (044) 290-18-13

+38 (095) 281-13-54

+38 (067) 551-24-74

+38 (093) 342-38-63.

4. Чи потрібно для вступу подавати медичну довідку?

Вступники на спеціальність 017 “Фізична культура і спорт” подають висновок медичної комісії Івано-Франківського обласного лікувально-фізкультурного центру “Здоров’я” (м. Івано-Франківськ, вул. Матейка, 20).

5. Сертифікати ЗНО яких років можна подавати для вступу до ЗВО у 2021 році?

2021 року приймають сертифікати ЗНО 2018, 2019, 2020 та 2021 років.

Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра  за спеціальністю 081 «Право» – сертифікати ЄВІ та ЄФВВ за 2020 та 2021 роки;

Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра за іншими спеціальностями – сертифікати ЄВІ з іноземної мови складеного у 2020 та 2021 роках.

6. Як мені дізнатися, який прохідний бал на держбюджет на обрану мною спеціальність?

Прохідний бал визначається щороку за результатами конкурсу, тому буде відомий після оголошення його результатів. Однак вступники можуть переглянути прохідні бали минулих років, щоб оцінити свої шанси для вступу на ту чи іншу спеціальність. Натиснути, щоб переглянути.

7. Чи є в Університеті кафедра військової підготовки?

В Університеті діє кафедра військової підготовки, яка здійснює прийом за такими спеціальностями:

 • Застосування автомобільних з’єднань, військових частин і підрозділів;
 •  Соціальна психологія;
 •  Математичне та програмне забезпечення функціонування автоматизованих систем;
 •  Експлуатація та ремонт автомобільної техніки та гусеничних машин.

Вступ на кафедру військової підготовки регулюється окремими Правилами прийому (відкрити). Додаткову інформацію можна отримати в окремому розділі (відкрити).

8. Якщо я склав (ла) ЗНО з певних предметів, то на які спеціальності я можу вступити?

Ми підготували помічника з вибору спеціальності, який можна відкрити за посиланням ВІДКРИТИ.

9. У мене вже є вища освіта і я хочу здобути іншу. Які умови вступу? Чи потрібно ЗНО?

 1. Перелік вступних випробувань приведений у додатку 7 до Правил прийому при вступі для здобуття освітнього ступеня бакалавра на базі освітнього ступеня бакалавра. ЗНО складати не потрібно, вступ відбувається за результатами вступних екзаменів в університеті з використанням інформаційних технологій у тестовій формі.
 2. Якщо відбувається вступ для здобуття освітнього ступеня магістра на базі освітнього ступеня магістра (спеціаліста) для здобуття іншої спеціальності (крім спеціальності 081 Право), то перелік конкурсних предметів приведений у додатку 3 до Правил прийому. ЗНО складати не потрібно. Вступ відбувається за результатами вступних екзаменів в університеті з використанням інформаційних технологій у тестовій формі.
 3. Якщо вступ відбувається для здобуття освітнього ступеня магістра на базі освітнього ступеня бакалавра, то для спеціальностей галузей знань 01 Освіта/Педагогіка, 20 Аграрні науки та продовольство, спеціальності 025 Музичне мистецтво ЗНО складати не потрібно, перелік конкурсних предметів у додатку 3 до Правил прийому. Вступ відбувається за результатами вступних екзаменів в університеті з використанням інформаційних технологій у тестовій формі. Для інших спеціальностей необхідне ЗНО з іноземної мови (ЄВІ), а для спеціальності 081 Право, і фахове вступне випробування у формі ЗНО, і ЄВІ.

10. Чи є в Університеті підготовчі курси?

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника запрошує учнів 9-11 класів, випускників шкіл минулих років, студентів і слухачів професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації для поглибленого вивчення дисциплін і підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання на 5-, 4-, 3-, 2- місячні підготовчі курси, а також учнів 9 класів для підготовки до вступу в Івано-Франківський коледж ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Деталі за посиланням.

11. Пільги при вступі.

Додаткові інформаційні матеріали – відкрити

Інвалід війни – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Маю інвалідність і неспроможний відвідувати навчальний заклад – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Отримав відмову в реєстрації для участі в ЗНО через неможливість створення особливих умов – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами іспитів 2020 року та/або результатами ЗНО 2017, 2018, 2019 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Не зміг скласти ЗНО через наявність захворювання або патологічного стану – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2020 року та/або результатами ЗНО 2017, 2018, 2019 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором), якщо не складали зовнішнє незалежне оцінювання з відповідних предметів у 2020 році. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2020 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2020 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2017-2020 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Учасник бойових дій – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2020 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2020 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2017-2020 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

Звільнений з військової служби – Вступники, що є звільненими з військової служби (зокрема, є демобілізованими) починаючи з 01 грудня 2019 року включно, можуть вступати до ЗВО за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав зовнішнє незалежне оцінювання). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.

«Чорнобилець» – Пільга (право на вступ за результатами співбесіди) залежить від категорії осіб, до якої Вас віднесено.

12. Де я можу дізнатися інформацію, чи оголошені в моєму регіоні конкурси для першочергового вступу?

Цю інформацію можна дізнатися в структурних підрозділам облдержадміністрацій, що відповідають за освіту та медицину, оскільки саме ОДА є організаторами конкурсу на укладення угод, що дають право на першочергове зарахування на медичні та педагогічні спеціальності.

13. Якщо я подавав документи лише на бюджет, але не пройшов, чи запропонують мені контрактне місце?

Якщо під час подання заяви ви зазначили варіант «претендую на участь у конкурсі на місце державного або регіонального замовлення і на участь у конкурсі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб у випадку неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням», то відповідно до конкурсної ситуації та з урахуванням вашого конкурсного бала, вам може бути запропоноване контрактне місце.

14. Чи встановлюється цього року мінімальний прохідний бал на якісь спеціальності?

Для всіх вступників, що вступають для здобуття ступеня бакалавра встановлено мінімальне значення конкурсного бала для допуску до конкурсного відбору на бюджетні місця – він має становити не менше 125 балів.

Також для вступників на спеціальності галузей знань 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» на основі повної загальної середньої освіти встановлено мінімальний КОНКУРСНИЙ БАЛ 140.