1. Які предмети необхідно складати за формою ЗНО для вступу на перший курс освітнього рівня “Бакалавр”?
Перелік конкурсних предметів наведено у Додатку 4 до Правил прийому до університету. Також ми рекомендуємо скористатися нашим додатком підбору спеціальності за сертифікатами ЗНО (відкрити)!
2. Яка вартість навчання у 2022 році?
Вартість навчання на 2021 рік для освітнього рівня бакалавра – відкрити, для освітнього рівня магістра – відкрити. Вартість навчання для вступників 2022 року зявиться по мірі затвердження нормативних документів.
3. Як подати електронну заяву на вступ?
- адресу електронної пошти, до якої має доступ (вказана адреса буде логіном для входу до кабінету);
- пароль для входу до кабінету;
- номер, пін-код і рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (вказується будь-який з дозволених Умовами);
- серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
- середній бал додатка до вказаного документа (для допомоги Ви можете скористатись калькулятором середнього бала на сайті vstup.edbo.gov.ua (посилання стає доступним після початку вступної кампанії, з 1 липня), додаткова інформація тут: https://osvita.ua/consultations/bachelor/7132/
Середній бал обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала та розраховується як середнє арифметичне всіх зазначених у додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Водночас предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», а також факультативи, в загальну кількість не враховуються.
УВАГА! У разі виникнення проблем із: реєстрацією електронного кабінету, поданням заяв через електронний кабінет, розбіжностей між даними сертифікатів ЗНО та документів про освіту необхідно звернутись до технічної підтримки УЦОЯО (cервic підтримки з реєстрації електронних кабінетів і подання електронних заяв):
4. Чи потрібно для вступу подавати медичну довідку?
Вступники на спеціальність 017 “Фізична культура і спорт” подають висновок медичної комісії Івано-Франківського обласного лікувально-фізкультурного центру “Здоров’я” (м. Івано-Франківськ, вул. Матейка, 20).
5. Сертифікати ЗНО яких років можна подавати для вступу до ЗВО у 2022 році?
2022 року приймають сертифікати ЗНО 2019, 2020, 2021 та 2022 років.
Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.
Цьогоріч суттєво розширено сферу застосування єдиного фахового вступного випробування до магістратури з використанням технологій ЗНО. Вступ на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» відбуватиметься за результатами єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту.
Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальністю 081 «Право» та вищеперерахованих спеціальностей – сертифікати ЄВІ за 2020, 2021, 2022 рік та ЄФВВ за 2022 рік;
Для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра за іншими спеціальностями – сертифікати ЄВІ з іноземної мови складеного у 2020, 2021 та 2022 роках.
6. Як мені дізнатися, який прохідний бал на держбюджет на обрану мною спеціальність?
Прохідний бал визначається щороку за результатами конкурсу, тому буде відомий після оголошення його результатів. Однак вступники можуть переглянути прохідні бали минулих років, щоб оцінити свої шанси для вступу на ту чи іншу спеціальність. Натиснути, щоб переглянути (вкладка “попередні роки” у меню)
7. Чи є в Університеті кафедра військової підготовки?
В Університеті діє кафедра військової підготовки, яка здійснює прийом за такими спеціальностями:
- Застосування автомобільних з’єднань, військових частин і підрозділів;
- Соціальна психологія;
- Математичне та програмне забезпечення функціонування автоматизованих систем;
- Експлуатація та ремонт автомобільної техніки та гусеничних машин.
Вступ на кафедру військової підготовки регулюється окремими Правилами прийому (відкрити). Додаткову інформацію можна отримати в окремому розділі (відкрити).
8. Якщо я склав (ла) ЗНО з певних предметів, то на які спеціальності я можу вступити?
Ми підготували помічника з вибору спеціальності, який можна відкрити за посиланням ВІДКРИТИ.
9. У мене вже є вища освіта і я хочу здобути іншу. Які умови вступу? Чи потрібно ЗНО?
- Перелік вступних випробувань приведений у додатку 7 до Правил прийому при вступі для здобуття освітнього ступеня бакалавра на базі освітнього ступеня бакалавра. ЗНО складати не потрібно, вступ відбувається за результатами вступних екзаменів в університеті з використанням інформаційних технологій у тестовій формі. Детальніше тут: натиснути, щоб переглянути
- Якщо вступ відбувається для здобуття освітнього ступеня магістра, перелік конкурсних предметів у додатку 3 до Правил прийому. Вступ відбувається за результатами ЄВІ з іноземної мови та вступного іспиту в університеті з використанням інформаційних технологій у тестовій формі. Для вступу на спеціальності галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» необхідне також і фахове вступне випробування у формі ЗНО (ЄФВВ) , і ЄВІ з іноземної мови. Детальніше тут: натиснути, щоб переглянути
10. Чи є в Університеті підготовчі курси?
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника запрошує учнів 9-11 класів, випускників шкіл минулих років, студентів і слухачів професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації для поглибленого вивчення дисциплін і підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання на 5-, 4-, 3-, 2- місячні підготовчі курси, а також учнів 9 класів для підготовки до вступу в Івано-Франківський коледж ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Деталі за посиланням (натиснути, щоб переглянути).
11. Пільги при вступі.
Додаткові інформаційні матеріали – відкрити
Інвалід війни – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
Маю інвалідність і неспроможний відвідувати навчальний заклад – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
Отримав відмову в реєстрації для участі в ЗНО через неможливість створення особливих умов – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами іспитів 2022 року та/або результатами ЗНО 2019, 2020, 2021, 2022 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
Не зміг скласти ЗНО через наявність захворювання або патологічного стану – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2022 року та/або результатами ЗНО 2019, 2020, 2021 та 2022 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором), якщо не складали зовнішнє незалежне оцінювання з відповідних предметів у 2022 році. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
Дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2021 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2019-2022 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
Учасник бойових дій – такі вступники можуть вступати до закладів вищої освіти за результатами вступних іспитів 2021 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2019-2022 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
Звільнений з військової служби – Вступники, що є звільненими з військової служби (зокрема, є демобілізованими) починаючи з 01 грудня 2021 року включно, можуть вступати до ЗВО за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав зовнішнє незалежне оцінювання). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
«Чорнобилець» – Пільга (право на вступ за результатами співбесіди) залежить від категорії осіб, до якої Вас віднесено.
12. Де я можу дізнатися інформацію, чи оголошені в моєму регіоні конкурси для першочергового вступу?
Цю інформацію можна дізнатися в структурних підрозділам облдержадміністрацій, що відповідають за освіту та медицину, оскільки саме ОДА є організаторами конкурсу на укладення угод, що дають право на першочергове зарахування на медичні та педагогічні спеціальності.
13. Чи встановлюється цього року мінімальний прохідний бал на якісь спеціальності?
Для всіх вступників, що вступають для здобуття ступеня бакалавра встановлено мінімальне значення конкурсного бала для допуску до конкурсного відбору на бюджетні місця – він має становити не менше 125 балів.
Також для вступників на спеціальності галузей знань 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» на основі повної загальної середньої освіти встановлено мінімальний КОНКУРСНИЙ БАЛ 140.
Для вступників на спеціальності 014. 021 Середня освіта (Англійська мова і література), 035.041 Англійська мова та література бал за ЗНО з іноземної мови має бути не нижчим за 130 балів.
Для вступників на освітні програми спеціальності 022 Дизайн, 023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, 024 Хореографія, 025 Музичне мистецтво, 026 Сценічне мистецтво бал за складання творчого конкурсу має бути не меншим за 120 балів.
14. Як розрахувати конкурсний бал для вступників на перший курс?
Конкурсний бал для вступників на перший курс складається із суми добутків результатів ЗНО і вагових коефіцієнтів. До прикладу, для вступу на певну спеціальність (візьмемо, як приклад, спеціальність 241 Готельно-ресторанна справа.
Отже, для вступу на цю спеціальність необхідно мати три ЗНО – 1. Українська мова і література (ваговий коефіцієнт 0,25), 2. Іноземна мова (ваговий коефіцієнт 0,2) і третій пердмет – будь який припустимо, біологія (ваговий коефіцієнт 0,5).
Також, припустимо, що у вас є такі оцінки за ЗНО: Укр. мова – 190, Іноземна – 180, біологія – 170. Отже, множимо результати ЗНО на вагові коефіцієнти і додаємо отримані результати: 190 х 0,25 + 180 х 0,25 + 170 х 0,5 = 47,5+45+85=177,5. Отримана сума (177,5) є конкурсним балом. Також, деякі вступники можуть мати додаткові бали, які враховуються при вступі, або користуватися так званим “сільським коефіцієнтом”, які відповідно збільшують конкурсний бал. Детальніше почитати про розрахунок конкурсного балу можна у Правилах прийому до університету у 2022 році (сторінка 42, пункт 7)
Перелік необхідних ЗНО і вагові коефіцієнти по усіх спеціальностях Ви можете переглянути у Додатку 4 до Правил прийому до Університету у 2022 році.
15. У мене є певні пільги, я хочу іх використати при вступі до університету. Як це зробити?
Для того, щоб ви мали право скористатися пільгами при вступі до університету (до будь якого), інформація про вашу пільгу має бути внесена у Єдину державну базу з питань вищої освіти. Це ви можете зробити у будь-якому державному університеті України, але до моменту подання вами заяв на вступ, оскільки ваша пільга має відобразитися у вашому електронному кабінеті до моменту подання заяв на вступ. Якщо цього не зробити завчасно – ви не зможете скористатися пільгою. Якщо ви плануєте вступати до ПНУ, то у нас ця процедура виглядає так:
- Необхідно створити електронний кабінет вступника. Це робиться на сайті українського центру оцінювання якості освіти
- Далі ви звертаєтеся у відбіркову комісію того факультету, на кий хочете поступати.
- Із технічним секретарем тієї комісії ви звертаєтеся до юриста (працює у приймальній комісії університету) і представляєте йому усі документи, які підтверджують наявність у вас пільги.
- Юрист перевіряє документи і видає вам довідку про зміст пільги.
- Із цією довідкою і технічним секретарем ви прямуєте до університетського адміністратора системи ЄДБО і адміністратор вносить відомості про вашу пільгу у систему.
- Після цього відомості про пільгу з′являться у вашому електронному кабінеті вступника.
- Можете подавати електронні заяви для вступу у будь який університет (після 14 липня).
16. Презентація про спеціальні умови вступу для учасників бойових дій та членів їх сімей
17. Відео: як створити кабінет вступника (переглянути)